Приближается плановое закрытие Санатория "Бетховена": 01.12.2023 - 01.04.2024. Преобразим вход, ресепшн и другие помещения. ТЕРМАЛИУМ будет доступен на протяжении большей части реконструкции (закрыто с 1.12 по 26 декабря), с 27.12. THERMALIUM будет открыт каждый день с временным входом с улицы Лазенской. Во время работ в с. "Бетховен" мы обеспечиваем лечебные пребывания в Санатории "Императорский".

Beethoven 250

 decoding

Ludwig van Beethoven v Teplicích
1811, 1812

Beethoven našel v teplických lázních tolik inspirace, aby zde vznikla Sedmá i Osmá symfonie. Ale také Devátá, nejslavnější hudební dílo všech dob, se začala psát v teplické Lázeňské uličce.

Kromě bohaté umělecké tvorby prožíval Beethoven v Teplicích i citová hnutí. Ta vyústila v sepsání jedné z největších záhad hudebních dějin. Slavné dopisy Nesmrtelné milence Beethoven totiž nikdy neodeslal. A tak se historici přou dodnes, kdo byla ta, pro kterou slavný skladatel tolik zahořel v teplickém domě Zlaté slunce v létě roku 1812.

Teplice si Beethovenova odkazu cení dodnes. Světový velikán patří k nejvýraznějším osobnostem teplické historie, a tak není divu, že jeho jméno dnes nese lázeňský dům i restaurace, v jejichž zdech Beethoven pobýval. Velkou poctou je každoroční Hudební festival Ludwiga van Beethovena, měsíční cyklus koncertů vzdává hold někdejšímu lázeňskému hostu.