Lázeňská 2023

27.5. - 29.5. 2022

 decoding

Oslavy po tři dny promění střed města na jednu velkou slavnost pod širým nebem. Několik hudebních scén různých žánrů nabídne nespočet koncertů, letní kino, muzikál, historické tržiště a samozřejmě hlavní bod – poděkování teplickým vodám za jejich dar.

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Teplicích
se koná od 26.5. do 28.5. 2023

Tradici nejstarších lázní střední Evropy nic nezastaví a po roce to společně opět oslavíme. Můžete se těšit na tradiční hlavní scénu s největšími jmény na programu, pak malou scénu za Domem kultury, na tradiční šanovskou Mušli i scénu na zámku, kde program začne už v pátek 26.5. Bude nejen koncert, ale i letní kino a muzikál. Sobotní večer vyvrcholí slavnostním ohňostrojem v obvyklý čas 22:22.

Program bude uveřejněn 1.5.2023.

První výkop má jako vždy Beethoven.
Beethovenův festival se tradičně zahajuje v předvečer Slavnostního zahájení lázeňské sezóny, tj. ve čtvrtek 25.5. Na zahajovacím večeru v koncertní síni teplického Domu kultury zazní operní pecky z Figarovy svatby, Carmen, Dona Giovanniho a dalších. Šňůra 20 koncertů s mezinárodní účastí láká na sólisty z newyorské Brodwaye, aby ohromili skladbami z My fair lady, Bídníků, Mamma Mia, Fantoma opery atd. Beethovenův festival stojí za to.

Zahájíme již 869. lázeňskou sezónu.
Ano, lázeňská tradice se v Teplicích počítá už od roku 1154. Proto jsou Teplice nejstarší středoevropské lázně. Šťastné rozhodnutí české královny Judity, která v polovině 12. století přišla s nápadem léčit v založeném kláštěře pomocí teplické termální vody, pomohlo zástupům a stále pomáhá. Děkujeme jí za to.