¨

Všeobecně zvaná „Lázeňská“ je každoroční událost. Vždy v poslední květnový víkend se celé město Teplice sejde v lázeňské části a oslavuje léčivý dar přírody. Zahájení lázeňské sezóny je letos výroční, s pořadovým číslem 870! Počtáři tak už vědí, že lázeňská tradice v Teplicích byla založena v roce 1154. A takto dlouhou tradici, mimochodem u lázní nejstarší nejen v Česku, má cenu pěstovat a pořádně oslavit!

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Teplicích se koná od pátku 24.5. do neděle 26.5. 2024.

Program je tak bohatý a tak pestrý, že nerozhoduje věk, hudební vkus ani nálada.
Pořádá se vše a vstup je zdarma.

V sobotu a v neděli máme pro vás tip na dobré občerstvení v Lázeňské uličce, kde bude k dostání oblíbená lázeňská žebrobageta, jejíž náplň je mnoho hodin naložené rozpadající se masíčko. Dá se tu pohodlně posedět a s výhledem na kostelní věž a lázeňské korzování vychutnat.

Dětem vedle natočí lázeňskou zmrzku a vy se můžete nechat zasvětit, jak se v našem kraji dá stát vinařem. Vinařství pod Radobýlem kráčí cestou ryzí poctivosti a dosahuje ve zdejším terroiru excelentní chuti i bez populistického doslazování.

Pivaři najdou u hlavní scény věhlasné i nové lázeňské pivní speciály.

V předvečer oslav lázeňské sezóny se zároveň zahajuje Beethovenův festival. Velká pocta někdejšímu slavnému hostu teplických termálních lázní zve na šňůru koncertů s mezinárodní účastí. První výkop bude mít 23.5. Smetanova Má vlast pod taktovkou čestného šéfdirigenta Charlese Olivieri Munroa.
Více o programu zde: https://www.beethovenfestival.cz/