Lázeňský dům Beethoven otevřen. Po rekonstrukci recepce je Beethoven opět plně v provozu a THERMALIUM je nově přístupné celý den ve všedních dnech i o víkendu v čase od 7:30 do 21:00.

O Beethovenovi

V teplických lázních strávil Beethoven ze svých cest do Čech nejvíce času. Bylo to léto roku 1811 a 1812. Našel zde tolik inspirace, aby tu stvořil Sedmou i Osmou symfonii a dokonce započal skicovat nejslavnější hudební dílo všech dob, Devátou symfonii s Ódou na radost, kterou zná celý svět.

Kromě bohaté umělecké tvorby prožíval Beethoven v Teplicích i citová hnutí. Ta vyústila v jednu z největších záhad Beethovenova života. Slavné dopisy Nesmrtelné milence totiž nikdy neodeslal. A tak se historici přou dodnes, kdo byla ta, pro kterou slavný skladatel tolik zahořel v tomto domě v létě roku 1812.

Beethovenův autentický podpis

Chcete-li jít v Česku po Beethovenových stopách, jako první musíte zamířit do Lázní Teplice, protože právě zde se Beethoven otiskl nejvýrazněji a jeho odkaz je zde živoucí i v současnosti. Každoročně se koná Beethovenův festival s účastí světových hvězd klasické hudby. Poctou hudebnímu velikánovi je Lázeňský dům Beethoven, v němž najdete autentický pokoj, který Mistr obýval, i tematickou restauraci s profesionálními večery živé hudby.