Fyzioterapie

V Lázních Teplice nabízíme v rámci léčebných procedur pro děti také různé formy fyzioterapie a individuálních cvičení. Metoda rehabilitace, cviky a počet opakování procedur jsou sestavovány každému malému pacientovi na míru, a to na základě konzultace s lékařem.

Metody fyzioterapie v rámci procedur pro děti:

 • Měkké techniky
  Speciální manuální techniky uvolňují přetížené svaly, bolestivé spoušťové body ve svalech, fasciích a šlachách a odstraňují kloubní blokády.
 • Elektroterapie
  Používá se pro léčbu onemocnění kloubů, vazů, šlach a u pooperačních stavů. Využívá se stejnosměrný pulsní proud, interferenční proudy či infračervené světlo, které mají hyperemizační, analgetické, protiedémové, protizánětlivé i relaxační účinky.
 • Individuální cvičení
  Kvalifikovaný fyzioterapeut rehabilituje danou oblast a sestavuje cviky na míru. Při pravidelném opakování dochází k úlevám od bolesti postiženého místa.
 • Termoterapie
  Využívají se obklady naplněné horninou sopečného původu, které velmi dobře absorbují a zadržují teplo. Díky tomu dochází k uvolnění spasmů, kontraktur a zkrácených svalových struktur.
 • Reflexní masáž
  Při specializovaném druhu masáže dochází ke stimulaci reflexních bodů, a tím ke zmírnění funkčních degenerativních a druhotných onemocnění pohybového aparátu. Masáž působí příznivě i na vnitřní orgány.
 • Konzultační lékařské vyšetření
  Lázeňský lékař – specialista důkladně vyhodnotí aktuální zdravotní stav pacienta. Na základě vyšetření stanoví indikaci či kontraindikaci procedur a doporučí vhodné postupy pro zlepšení a udržení zdraví.