THERMALIUM nominováno na Stavbu roku.

THERMALIUM Teplice se stalo nominantem v právě probíhající celostátní architektonické přehlídce Stavba roku 2020. Jde o 28. ročník prestižní soutěže o to nejzdařilejší na poli dobré architektury a stavitelství.

THERMALIUM Teplice do této soutěže přináší prvek velmi originální. Nevšední příklad lázeňské architektury představuje unikát svou funkcí, historickým přesahem i prací se specifickým přírodním léčivým zdrojem. Komplex je vsazený do nádvoří Lázeňského domu Beethoven. Pevnost přísně střežená památkáři je nejstarší lázeňskou stavbou střední Evropy. Fasáda THERMALIA připomíná otevřený klavír, vznikla střídáním skel a je ozdobena unikátním digitálním potiskem s teplickou lvicí. Lvice je nejstarší symbol lázní a z její hlavy tryskala voda již od roku 1583.

Podpoříte THERMALIUM TEPLICE v soutěži Stavba roku? Hlasujte zde.

Nominace na Stavbu roku je dalším dokladem o výjimečnosti teplického THERMALIA. V loňském roce bylo  THERMALIUM zvoleno veřejností jako nejlákavější novinka regionu a dostalo se mezi české finalisty o excelentní destinaci Evropy.

Hlavní léčivá lázeň 35°C

s masážními a rehabilitačními prvky

velikost 23×13 m
hloubka 1,3 m
teplota 35°C
100% pramen Pravřídlo

Neplavejte, relaxujte. Termální voda dokáže unavit, ale vaše tělo se právě uzdravuje. Vychutnávejte všeobjímající horko a odpočívejte. Pomůže vám k tomu více než 100 masážních a rehabilitačních prvků.

Pro vstup do bazénů je nutný koupací oděv, ručník a vhodná obuv.

Termální bazén na plavání 29 °C

velikost 20×6 m
hloubka 1,5 m
teplota 29°C
100% pramen Pravřídlo

Potenciál dokonale prohřátých svalů zužitkujte pohybem v aktivní lázni. I plavací bazén je stoprocentně termální a i zde tak vstřebáváte prvky z termální vody.

Pro vstup do bazénů je nutný koupací oděv, ručník a vhodná obuv.

Kneippův chodník

k podpoře cirkulace krve v nohách

teplota 40°C / 10°C
100% pramen Pravřídlo

Několikrát procházejte oběma nádržemi dokola. Na závěr projděte studenou a hned nohy vytřete do sucha. Chůze po oblázcích střídavě v horké a studené vodě podporuje krevní oběh, zvyšuje metabolismus a zpevňuje žíly.

Sauny

Finská sauna k posílení imunity
95°C, <10% vlhkost

Parní sauna k péči o pokožku
40°C vzduch, 100% vlhkost

Tropická sauna k podpoře lymfatického systému
40°C vzduch, 20 – 40% vlhkost

Bio sauna, spojení principu finské sauny a páry
55°C vzduch, 40 – 60% vlhkost

V saunách obdržíte saunovací prostěradlo. Kartáče na pokožku prosím neberte, ve veřejných saunách se z hygienických důvodů nepoužívají.

Vstup do saun je jednorázový, odchodem do patra termálních bazénů je vstup do saun vyčerpán.