Zahájení lázeňské sezóny se blíží

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Teplicích se koná od 26.5. do 28.5. 2023

Střed města se opět promění v jednu velkou slavnost pod širým nebem. Koktejl muziky, kultury a zábavy bude neředěný a rozsáhlý (celý program najdete zde). Jistý však je souběh hudebních scén různých žánrů, letního kina a historického tržiště. Stejně tak osvědčený vrchol sobotního večera, kdy ve 22:22 oblohu rozzáří velký ohňostroj.

Po celou dobu slavností bude Lázeňská ulička opět zdrojem lázeňského piva a občerstvení do ruky i s posezením. Nově se Lázeňská ulička návštěvníkům ukáže také jako netušený výlet do dějin teplických lázní. Z Královské galerie hostů shlíží celý průvod králů a císařů, kteří nejraději panovali z teplických termálních koupelí. Nad hlavami poletují signatury velikánů hudby, kteří v Teplicích našli inspiraci. A také zde pohlédnete do tváře samotné zakladatelky prvních lázní střední Evropy. Socha české královny Judity se vrací k místu svého působení a v sobotu 28.5. 2023 ji v rámci zahájení sezóny odhalí slavnostní průvod.

V předvečer oslav lázeňské sezóny se zároveň zahajuje Beethovenův festival. Velká pocta někdejšímu slavnému hostu teplických lázní zve na šňůru 20 koncertů s mezinárodní účastí. První výkop bude mít 25.5. dle Beethovenových slov jeho nejvydařenější dílo, Missa solemnis.
Více o programu zde: https://www.beethovenfestival.cz/

Výběr z programu Slavnostního zahájení 869. lázeňské sezóny v Teplicích:

LUCIE BÍLÁ a ARAKAIN
KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS
JANEK LEDECKÝ
LENNY
SAMSON A JEHO PARTA
FELIX SLOVÁČEK jr.
PAVEL ŠPORCL
MÍCHAČKY BETONU a JOE KARAFIÁT
LACO DECZI QUARTET

Celý program zde

Zahájíme již 869. lázeňskou sezónu.
Ano, lázeňská tradice se v Teplicích počítá už od roku 1154. Proto jsou Teplice nejstarší středoevropské lázně. Šťastné rozhodnutí české královny Judity, která v polovině 12. století přišla s nápadem léčit v založeném kláštěře pomocí teplické termální vody, pomohlo zástupům a stále pomáhá. Děkujeme jí za to.