Lázeňský dům Beethoven otevřen. Po rekonstrukci recepce je Beethoven opět plně v provozu a THERMALIUM je nově přístupné celý den ve všedních dnech i o víkendu v čase od 7:30 do 21:00.

Beethovenův pokoj

 decoding

Beethovenův pokoj, který slavný komponista obýval v roce 1812, je důstojně stylizovanou upomínkou na pobyt hudebního velikána. Právě zde začal skicovat slavnou Devátou symfonii. Pokoj je součástí Lázeňského domu Beethoven nikoliv jako oprašované muzeum, ale exkluzivní místo, které stejně jako tehdy stále slouží lázeňským hostům. Můžete v něm bydlet i Vy.

 

Beethoven v Teplicích
1811, 1812

Beethoven našel v teplických lázních tolik inspirace, aby zde vznikla Sedmá i Osmá symfonie. Ale také Devátá, nejslavnější hudební dílo všech dob, se začala psát v teplické Lázeňské uličce.

Kromě bohaté umělecké tvorby prožíval Beethoven v Teplicích i citová hnutí. Ta vyústila v sepsání jedné z největších záhad hudebních dějin. Slavné dopisy Nesmrtelné milence Beethoven totiž nikdy neodeslal. A tak se historici přou dodnes, kdo byla ta, pro kterou slavný skladatel tolik zahořel v teplickém domě Zlaté slunce v létě roku 1812.

Teplice si Beethovenova odkazu cení dodnes. Světový velikán patří k nejvýraznějším osobnostem teplické historie, a tak není divu, že jeho jméno dnes nese lázeňský dům i restaurace, v jejichž zdech Beethoven pobýval. Velkou poctou je každoroční Hudební festival Ludwiga van Beethovena, měsíční cyklus koncertů vzdává hold někdejšímu lázeňskému hostu.