Lázně Beethoven jsou po rekonstrukci

Legendární Beethoven prošel významnou investiční akcí a od dubna 2024 je opět v provozu. Po vybudování THERMALIA v roce 2018 jde o druhou největší investici v novodobé historii teplických lázní.

Doba se posouvá a nejstarší lázně Česka s ní. Termální komplex Beethoven pamatuje i husity, nyní však svým hostům zajišťuje komfort 21. století. Provedené práce přinesly na první pohled neviditelnou, přesto velmi poptávanou výbavu. Kompletní internetové pokrytí i modernizace TV a její nabídky si mimo jiné vyžádala natažení více než 50 km optických kabelů.

Částečná rekonstrukce však cílila zejména na nové uspořádání vchodu. Vznikl majestátní vstup do domu s moderní vzdušnou bezbariérovou recepcí a prosvětleným lobby. Před rekonstrukcí se hosté v recepci utkávali se schody, nyní se chodí v jedné pochozí úrovni od parkoviště až k výtahu do pokojů.

Více o Lázních Beethoven

Očividná proměna designu vyvolala na sociálních sítích tisíce ohlasů. Celý prostor foyer nyní propojuje světelná instalace z celosvětově uznávaného českého křišťálu. Oslnivě lesklé kapky ve svém tvaru spojují nejen zřejmý odkaz na teplické termální prameny, ale bočním posazením nožičky se nechávají inspirovat v notách. Vodní noty tak jsou odrazem slov „Lázně Beethoven“.

Za světelným řešením stojí renomovaná liberecká společnost Spectra One, která běžně zajišťuje špičkové sklářské instalace pro luxusní hotely ve světových metropolích. V teplickém Beethovenu se osvětlení skládá ze 2650 křišťálových kapek. Část z nich v nápodobě deště prostupuje všechna podlaží podél schodiště, aby se v nejnižším bodě pohupovaly těsně nad hladinou malých jezírek. V jednom z nich si libuje bájné prasátko, podle Hájkovy kroniky objevitel teplických pramenů.

Osvědčený koncept THERMALIA je nyní otištěn i do rehabilitačního bazénu pro cvičení. Signifikantní léčba v teplické termální vodě tak dostává nezaměnitelný charakter, v jehož duchu se renovovaly také bazény pro individuální rehabilitační cvičení. Všude zachováváme věrnost vstřícné ergonomii a pohybovému komfortu léčících se hostů.