Lázně Beethoven

Lázeňský svět zaměřený na pohybovou medicínu s vlastním termálním pramenem

 decoding

V Beethovenu najdete přírodní termální pramen, kompletní balneoprovoz vodoléčebných, rehabilitačních a dalších terapií, celé podlaží termálních bazénů, saunový svět, bufetové stravování, střešní terasu i restauraci s vlastním pivem, kávou a klavírními večery. Všude kolem lázeňské parky a do 5 minut chůze od lázní je divadlo, zámek, koncertní síň, obchodní galerie, kino.

 • Lázně Beethoven jsou nejstarší v celé střední Evropě.
  V archeologickém průzkumu z roku 2019 bylo prokázáno, že základy Lázeňského domu Beethoven jsou nejstarší dochovanou lázeňskou stavbou střední Evropy. Od doby svého vzniku ve 14. století nepřetržitě slouží lázeňským hostům. Celý dům, ačkoliv jej tvoří 12 historických budov a jedna soudobá, je dokonale propojen a poskytuje všechny služby pod jednou střechou. Celé vnitřní nádvoří zaplňuje THERMALIUM, jedinečný komplex termálních bazénů, který je přístupný suchou nohou přímo z THERMALIUM recepce v prvním patře.
 • Stojí přímo na vývěru teplického pramene Pravřídlo a patří ke špičkovým zařízením na pohybovou medicínu.
  Teplická léčba postavená na působení termálního pramene, odborné rehabilitaci a specializovaných terapiích vykazuje mimořádné úspěchy v léčbě. Umíme zmírnit stávající obtíže, zahnat bolest a vyhnout se tak zbytečnému polykání pilulek s neblahými vedlejšími účinky.
 • Specializuje se na zdraví pohybové soustavy dospělých.
  Máte problémy se zády, svaly a klouby? V Lázeňském domě Beethoven vám pomůžeme do kondice. Potkávají se zde sportovci, ale i jejich rodiče a prarodiče. Stále častěji přijíždějí i lidé pracující u počítače nebo za volantem. Předcházejí tak chronické bolesti spojené s jednostrannou zátěží.

  Léčebné pobyty – zde vyberete a objednáte

  Relaxační pobyty – zde vyberete a objednáte

Plánek Lázeňského domu Beethoven

Léčení

 decoding
 • léčení v Lázních Beethoven se zaměřuje na onemocnění pohybového ústrojí a nervová onemocnění
 • léčebný program probíhá ve všech specializacích lázní Teplice
 • k dispozici rozsáhlé spektrum procedur za použití termálních pramenů, rehabilitace a dalších terapií
 • exkluzivní termální komplex THERMALIUM se saunovým světem a podlažím plným termálních pramenů i s Kneippovým chodníkem
 • dále fitness, solná jeskyně, oddechové Respirium, rozsáhlá nabídka masáží

THERMALIUM

 decoding

THERMALIUM je přímou součástí Lázní Beethoven. Jde o komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Bazény jsou naplněny z termálního pramene Pravřídlo, který 18000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici.

Otevřeno je každý den, otvírací dobu a vstupné najdete zde.
Vstupenky do THERMALIA lze koupit také on-line. Jde o jeden z nejoblíbenějších dárků.

Sauny, solná jeskyně, masáže...

 decoding

Kromě hlavního léčebného programu lze v Lázních Beethoven relaxovat a posilovat imunitu na více způsobů. V THERMALIU kromě patra s bazény, najdete také saunový svět s několika druhy saun. Každý den je přístupná také solná jeskyně vhodná pro astmatiky, alergiky.

Ubytování

 decoding
 • útulné pokoje s kompletním příslušenstvím
 • na každém pokoji je sprcha, WC, telefon, chladnička, trezor, fén, rychlovarná konvice a televize se satelitními programy
 • všechna patra jsou přístupná výtahy
 • nabízíme ubytování v jedinečném Beethovenově pokoji, kde bydlel slavný skladatel
 • dům je nekuřácký
 • kompletní pokrytí Wi-Fi na všech pokojích

Stravování

 decoding
 • snídaně, oběd a večeře podáváme v jídelně v 1. patře
 • stravování probíhá bufetovou formou (v případě méně než 20 hostů je nabídnut výběr 5 hlavních chodů, snídaně je vždy bufetová)
 • Denní bar – občerstvení během dne s výhledem do Lázeňské uličky je otevřeno od 10:00 do 20:00
 • Café Restaurant Beehoven – restaurace a kavárna přímo v domě s Lázeňskou kávou, točenými pivními speciály, exkluzivními zákusky a pravidelnými klavírními večery
 • stravování v rámci Komplexní a Příspěvkové lázeňské péče probíhá servírovaným výběrem (k snídani 4 výběry, k obědu a večeři tři výběry)

Café Restaurant Beethoven

 decoding

Součástí Lázní Beethoven je stejnojmenné restaurace, kde se pořádají pravidelné klavírní večery, degustační večeře s vínem. Točí se mistrovské pivo připravované stejnou metodou jako v Beethovenových dobách. Lázeňská káva pouze z odrůd Arabica se dlouhodobě těší přízni ve všech podobách, včetně sáčku Lázeňské kávy jako suvenýr domů.

Denní bar

 decoding

Denní bar nabízí posezení s výhledem na lázeňskou uličku. Chvíle strávené v lázeňském domě si mohou hosté zpestřit regionálními víny z Litoměřicka, pivem Mistr lázeňský, lázeňskou kávou a bohatým výběrem zákusků.

Úschovna kol

 decoding

Úschovna kol (i elektrokol) se nachází u Sadových lázní (100 m od Lázní Beethoven). Na milovníky kol čekají stovky kilometrů s neopakovatelnými vyhlídkami v Krušných horách, Českém středohoří a podél Labe.

Služba je zcela zdarma. Více informaci ke kolárně v recepci lázeňského domu.

Střešní terasa

 decoding

Terasa na střeše nad THERMALIEM je přístupná ze 2. patra denně od 8 do 22 hodin. Jde o relaxační zónu s lehátky, s posezením na lavičce či u stolu. Dostatek prostoru i soukromí je ideální pro slunění, odpočinek s knihou nebo treba jógu.

Prozkoumejte okolí