Lázeňský dům Beethoven

Lázeňský dům Beethoven je největším a neznámějším lázeňským domem v Teplicích. Stojí přímo na vývěru teplického pramene Pravřídlo a patří ke špičkovým zařízením na pohybovou medicínu. Specializuje se na zdraví pohybové soustavy dospělých.

V archeologickém průzkumu z roku 2019 bylo prokázáno, že základy Lázeňského domu Beethoven jsou nejstarší dochovanou lázeňskou stavbou střední Evropy. Od doby svého vzniku ve 14. století nepřetržitě slouží lázeňským hostům. Vítejte v Lázeňském domě Beethoven!

 • Lázeňský dům Beethoven je největším a neznámějším lázeňským domem v Teplicích.
  Celý dům, ačkoliv jej tvoří 12 historických budov a jedna soudobá, je dokonale propojen a poskytuje všechny služby pod jednou střechou. Celé vnitřní nádvoří zaplňuje THERMALIUM, jedinečný komplex termálních bazénů, který je přístupný suchou nohou přímo z THERMALIUM recepce v prvním patře.
 • Stojí přímo na vývěru teplického pramene Pravřídlo a patří ke špičkovým zařízením na pohybovou medicínu.
  Teplická léčba postavená na působení termálního pramene, odborné rehabilitaci a specializovaných terapiích vykazuje mimořádné úspěchy v léčbě. Umíme zmírnit stávající obtíže, zahnat bolest a vyhnout se tak zbytečnému polykání pilulek s neblahými vedlejšími účinky.
 • Specializuje se na zdraví pohybové soustavy dospělých.
  Máte problémy se zády, svaly a klouby? V Lázeňském domě Beethoven vám pomůžeme do kondice. Potkávají se zde sportovci, ale i jejich rodiče a prarodiče. Stále častěji přijíždějí i lidé pracující u počítače nebo za volantem. Předcházejí tak chronické bolesti spojené s jednostrannou zátěží.

 

Ubytování

 • útulné pokoje s kompletním příslušenstvím
 • na každém pokoji je sprcha, WC, telefon, chladnička, trezor a televize se satelitními programy
 • všechna patra jsou přístupná výtahy
 • nabízíme ubytování v jedinečném Beethovenově pokoji, kde bydlel slavný skladatel
 • dům je nekuřácký
 • nabízí několik zón bezplatné sítě Wi-Fi a počítačový koutek v recepci

Stravování

 • snídaně, oběd a večeře podáváme v restauraci v 1. patře
 • k dispozici je občerstvení během dne a posezení s výhledem do Lázeňské uličky
 • nejen vynikající kávu a originální zákusky nabídne Café Restaurant Beehoven

Léčení

 • léčení v Lázeňském domě Beethoven se zaměřuje na onemocnění pohybového ústrojí a nervová onemocnění
 • léčebný program probíhá ve všech specializacích lázní Teplice
 • k dispozici rozsáhlé spektrum vodoléčebných procedur za použití termálních pramenů, rehabilitace a dalších terapií
 • navíc sauna, solná jeskyně, Kneippův chodník, fitness a termální bazén THERMALIUM

THERMALIUM

THERMALIUM je přímou součástí Lázeňského domu Beethoven. Jde o komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Bazény jsou naplněny z termálního pramene Pravřídlo, který 18000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici.

Otevřeno je každý den, otvírací dobu a vstupné najdete zde.
Vstupenky do THERMALIA lze koupit také on-line. Jde o jeden z nejoblíbenějších dárků.

Café Restaurant Beethoven

Součástí Lázeňského domu Beethoven je stejnojmenné restaurace, kde se pořádají pravidelné klavírní večery, degustační večeře s vínem. Točí se mistrovské pivo připravované stejnou metodou jako v Beethovenových dobách. Lázeňská káva pouze z odrůd Arabica se dlouhodobě těší přízni ve všech podobách, včetně sáčku Lázeňské kávy jako suvenýr domů. Pořídit ji můžete také on-line.

Sauny, solná jeskyně, masáže...

Kromě hlavního léčebného programu lze v Lázeňském domě Beethoven relaxovat a posilovat imunitu na více způsobů. V THERMALIU kromě patra s bazény, najdete také saunový svět s několika druhy saun. Každý den je přístupná také solná jeskyně vhodná pro astmatiky, alergiky.

Letní terasa

Letní terasa na střeše nad THERMALIEM je přístupná ze 2. patra denně od 8 do 22 hodin. Jde o relaxační zónu s lehátky, s posezením na lavičce či u stolu. Dostatek prostoru i soukromí je ideální pro slunění, odpočinek s knihou nebo treba jógu.

Denní bar

 data-srcset

Denní bar nabízí posezení s výhledem na lázeňskou uličku. Chvíle strávené v lázeňském domě si mohou hosté zpestřit regionálními víny z Litoměřicka, pivem Mistr lázeňský, lázeňskou kávou a bohatým výběrem zákusků.

Úschovna kol

Úschovna kol (i elektrokol) se nechází u Sadových lázní (100 m. od Lázeňského domu Beethoven). Na milovníky kol čekají stovky kilometrů s neopakovatelnými vyhlídkami v Krušných horách, Českém středohoří a podél Labe.

Služba je zcela zdarma. Více informaci ke kolárně v recepci lázeňského domu.

Prozkoumejte okolí