Provádíme antigenní testy

Co navštívit ve městě

Turistický vláček Humboldt

V provozu.

Vláček jezdí od dubna do října. rezervace na na tel.: +420 776 007 024 nebo na e-mailu: info@visitteplice.com
Provozuje turistické centrum VisitTeplice, Dlouhá 63/31, 415 01 Teplice.

Pro tento rok pro Vás vláček připravil novou zastávku u Botanické zahrady. Zde můžete vystoupit a zahradu si projít. Následně po předložení zaplacené jízdenky do vláčku (ze stejného dne nástupu) pokračujete v jízdě zpět na Zámecké náměstí.

Pokud jízdu začínáte u Botanické zahrady, je nutné zakoupit jízdenku u vláčku. Je možný výstup na Zámeckém náměstí nebo dokončení okruhu zpět k Botanické zahradě. Neplatí pro poslední jízdu dne.

Ceník jízdného 70,- Kč / osoba

Na zpáteční jízdy není možné provést rezervaci.


Jízdní řád vláčku

Út – Ne v měsíci červen, červenec, srpen

Zámecké náměstí            14:00     15:00   16:00    17:00

Botanická zahrada           14:25    15:25    16:25    17:25

Út – Ne v měsíci září, říjen

Zámecké náměstí            14:00    15:00    16:00

Botanická zahrada           14:25    15:25    16:25

Rezervaci je nutné uhradit v turistickém centru VisitTeplice minimálně 20 minut před plánovaným odjezdem turistického vláčku Humboldt.

Botanická zahrada Teplice

Otevřeno.

Jediná botanická zahrada v Ústeckém kraji byla statutárním městem Teplice založena k prvnímu lednu roku 2002. Nevznikla ovšem „na zelené louce“ – její plocha byla pro zahradnické účely využívána již přibližně sto let. Ve stavebních plánech budov, pocházejících z roku 1904, najdeme slovo Stadtgärtnerei, tedy městské zahradnictví. Původní skleníky, které jistě sloužily především lázním, ať již k produkci řezaných květin nebo k zimování palem a další mobilní zeleně, se podařilo (hlavně díky úsilí Ing. Marie Sternthalové) počátkem sedmdesátých let minulého století zrekonstruovat a a jako botanickou zahradu veřejnosti zpřístupnit v březnu 1975.

V době oficiálního vzniku zahrada „zdědila“ asi 2000 druhů rostlin. Necelá polovina byla vysazena v asi hektarové venkovní expozici, větší část patřila k subtropickým a tropickým, tedy skleníkovým druhům. K unikátním druhům, které v ní dosud najdete, patří prastarý exemplář afrického jehličnanu Afrocarpus (Podocarpus) gracilior či ze stejné oblasti pocházející cykas Encephalartos villosus,  krásný mexický Dasylirion serratifolium či padesátileté kaktusy a jiné sukulenty ze sbírek profesora F. Ecka a teplického kaktusáře V. Pulce. Za zmínku stojí i dva asi sedmdesátileté a bohatě plodící exempláře nahovětvece Gymnocladus canadensis.

Adresa: Josefa Suka 1388/18, 415 01 Teplice
Tel.: +420 417 534 359
Web: www.botanickateplice.cz
Facebook: www.facebook.com/botanickateplice

Otevírací doba:
1.10. – 30.4. (zimní sezóna)
Út – Ne 10:00 – 17:00 hod.

1.5. – 30.9. (letní sezóna)
Út – Ne 10:00 – 17:00 hod.

Vstupné plné 50,- Kč/ snížené 25,- Kč, děti do 6 let zdarma
rodinná vstupenka jednorázová (2 dospělí a max. 3 děti) 100,- Kč

MHD spojení č. 103, 104, 106 – konečná stanice Panorama, poté 10 min pěšky z kopce dolů

Botanická zahrada Teplice v Toulavé kameře ČT – duben 2020

Regionální muzeum

Otevřeno.

Teplické muzeum se nachází v teplickém zámku, jehož dějiny se začaly psát již ve 2. polovině 12. století, kdy česká královna Judita založila „u vod teplých“ klášter benediktinek k poctě sv. Jana Křtitele. Za husitských válek byl klášter poničen a po nich definitivně opuštěn řeholnicemi. Za Johanky z Rožmitálu byl přebudován na světskou tvrz dále rozšiřovanou dalšími vlastníky – Volfem z Vřesovic a Vchynskými na zámek. V letech 1634 – 1945 byl zámek v držení Clary-Aldringenů.

Uvnitř zámeckých budov jsou dochovány hodnotné interiéry jako například sál s malovaným kazetovým stropem, rokokový sál s bohatou štukovou výzdobou či pokoje s rokokovým, empirovým a biedermeierovským vybavením. Tyto prostory bývaly svědky soukromých návštěv i politických schůzek evropských panovníků a bohatého společenského života, jemuž dodávali lesku kníže Ch. de Ligne, G. Casanova, J. W. Goethe, F. Chopin, F. Liszt a další.

Kromě historických zámeckých interiérů nabízí teplický zámek prohlídku muzejních expozic věnovaných pravěku severozápadních Čech, vývoji keramické výroby na Teplicku, historickým hodinám, lázeňství, umění gotiky, renesance a baroka, ale také přírodovědnou expozici, parohovou chodbu a numizmatický kabinet. Do návštěvnického okruhu je zahrnuto i vnitřní nádvoří zámku, kde se nachází unikátní románská expozice s ostatky královny Judity a pozůstatky románské baziliky se vzácně dochovanou románskou kryptou.

Adresa: Zámecké náměstí 14, 415 01 Teplice
Tel.: +420 412 359 000
Web: www.muzeum-teplice.cz
Facebook: www.facebook.com/muzeum.teplice

Otevírací doba:
EXPOZICE
Út – Ne 10:00 – 17:00 hod. (prohlídky s průvodcem každou celou hodinu, poslední prohlídka v 16:00 hod.)
Vstupné plné 50,- Kč/ snížené 30,- Kč, děti do 6 let zdarma

VÝSTAVY
Út – Pá 12:00 – 17:00 hod.
So – Ne 10:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00 hod.
Vstupné plné 30,- Kč/ snížené 20,- Kč, děti do 6 let zdarma

Zámecká zahrada

Bez omezení.

Podobu Zámecké zahradě, jak ji dnes  znají Tepličané  i návštěvníci města, vtiskl již na sklonku 18. století majitel zámku kníže Jan Nepomuk Clary- Aldringen. Původně barokní zahrada se změnila se v anglický park s volně se vinoucími cestami, ostrůvky na malém i velkém rybníku, s působivými plochami trávníků a zajímavými dřevinami (platany, jilmy, jinany, buky, javory, tisy, kaštanovníky, lísky ad.)

Dnešní Zámecká zahrada nabízí ideální místo pro procházku v přírodě, jogging či jízdu na bruslích, návštěvu kulturních akcí v Zahradním domě (za zmínku stojí zejména projekt Malá Paříž) nebo posezení v kavárně u opiček stojící vedle dětského hřiště.

Vyhlídková věž Jana Křtitele

Otevřeno.

Přijďte se podívat na expozici papírových modelů věží a majáků a pokochat se krásným výhledem z ochozu vyhlídkové věže Jana Křtitele.
Nelekněte se spícího hlídače, díky kterému Teplice v roce 1793.. vyhořely.

Vyhlídková věž se nachází na konci Zámeckého náměstí, jako součást katolického chrámu Sv. Jana Křtitele nad lázeňskou a historickou částí města Teplice.

Pravidelný provozní řád naší vyhlídkové věže Jana Křtitele:

Po – St     ZAVŘENO
Čt – Pá     13:00  –  17:00
So – Ne    10:00  –  12:00    13:00  – 17:00

Vstupné 50,- Kč / osoba

Koncerty, divadlo, kina

Máte rádi hudbu, divadlo, operu nebo film? Pak pro vás určitě najdeme něco v kulturním programu.

V Domě Kultury, kde sídlí Severočeská filharmonie Teplice, se pravidelně konají koncerty i filmová představení. Program naleznete zde.

Krušnohorské divadlo nabízí prostor pro hostující soubory, program zde. V sezóně se na terase divadelní kavárny konají taneční zábavy.

V obchodním centru Galerie se ve 2. patře těší na vaši návštěvu multiplex Premiere Cinemas. Které filmy zrovna běží najdete zde.

Koncerty se v dalších zařízeních ve městě, kompletní nabídka pro daný měsíc je vždy zpracována v měsíčníku Freečko, který si lze prohlédnout zde.

Hvězdárna na Písečném vrchu

Otevřeno.

Hvězdárna je pro veřejnost otevřena každý pátek, sobotu a neděli. Kromě pravidelných denních a večerních pozorování nabízí i mimořádné akce – cyklus přednášek k aktuálním astronomickým tématům Setkání v první čtvrti, popularizační cyklu Café Nobel a další.

DENNÍ  POZOROVÁNÍ

každou SOBOTU a NEDĚLI od: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Pozorování Slunce (sluneční skvrny, fakulová pole, protuberance). Pokud nebude jasno, koná se v uvedené časy pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na Slunce). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.

 

VEČERNÍ  POZOROVÁNÍ

Každý PÁTEK a SOBOTU od: 21:00, 22:00

Pozorování objektů večerní oblohy dalekohledem (planeta Venuše, dvojhvězdy, hvězdokupy, mlhoviny, galaxie). Pokud nebude jasno, koná se v uvedené časy pouze náhradní program v kinosále hvězdárny (tento je zaměřený zejména na aktuální oblohu). Náhradní program je doplněný prohlídkou výstavy a dalekohledů.

Adresa: Koperníkova 3062, 415 01 Teplice
Tel.: +420 773 791 438
Web: www.hapteplice.cz
Facebook: https://www.facebook.com/HaPTeplice/

MHD spojení č. 103, 104, 106 – konečná stanice Panorama, pak 10 min pěšky

 

Turistické centrum Visit Teplice

Otevřeno.

VisitTeplice je moderní turistické centrum, kde návštěvníci města najdou nejen informace o Teplicích, ale i nezbytné suvenýry, dárkové předměty, či knihy o Teplicku.

Návštěvníkům nabízí koncipované prohlídkové trasy lázeňského města Teplice a regionu Teplicko s programem a profesionálním průvodcem, zaměřené na historii a památky města. Součástí programu jsou jazykové varianty průvodcovských služeb (němčina / angličtina / ruština / čeština) a vstupy do destinací, které jsou součástí vybrané trasy.

Veškeré informace o nabízených službách a jejich individuálních variantách Vám sdělí zaměstnanci turistického centra telefonicky, elektronickou cestou a nebo osobně.

Adresa: Dlouhá 63/31, 415 01 Teplice
Tel.: +420 776 007 024
Web: www.visitteplice.com
E-mail: info@visitteplice.com

Otevírací doba:
 Po – Ne 09:00 – 18:00 hod.

Zřícenina hradu Doubravská hora

Bez omezení.

Na osamoceném vrchu na okraji Teplic se nachází zříceniny pozdně gotického hradu, vystavěného v letech 1478-86 Janem Ilburkem z Vřesovic. Na počátku 17. století byl přebudován v pevnost s vynikajícím a v našich zemích téměř ojedinělým systémem bastionového opevnění. Pevnost sehrála významnou úlohu za třicetileté války, kdy byla střídavě dobývána a několikráte držena švédskými vojsky, která plenila okolí. Po skončení války byla z nařízení císaře Ferdinanda III. pevnost zničena. V letech 1884-85 zde nechal teplický kníže Clary-Aldringen vystavět pseudogotickou imitaci hradních budov, která sloužila jako výletní restaurace.

Zřícenina je dostupná buď pěšky nebo o víkendu též turistickým vláčkem Humboldt (v 10 a 16 h ze Zámeckého náměstí). Pod samotný kopec vás vyveze MHD (č. 103, 104, 106 – konečná stanice Panorama)

Za pěkného počasí se lze odtud kochat pohledy nejen na město Teplice, ale i Krušné hory a České středohoří. Cestu dolů si lze vybrat také po naučné stezce věnované nejen historii, ale i vulkanickému původu vrchu Doubravka a tamní fauně a floře. Kolem Doubravky je vybudován běžecký okruh a nedaleko se nachází tenisové kurty a bowlingové centrum.

Web: www.hrad-doubravka.cz 

Restart pro zdravotníky

 data-srcset

Týden pro zdravotníky

 data-srcset

Ambulantní léčba pro zdravotníky

 data-srcset

Léčebný pobyt Klasik

 data-srcset

Dárkové poukazy a vstupenky

 data-srcset

THERMALIUM suvenýry

 data-srcset

Teplické oplatky

 data-srcset

Lázeňská káva

 data-srcset

Čokolády slavných lázeňských hostů

 data-srcset

Lázeňské víno a přípitek

 data-srcset

Sklenice z Café Restaurantu Beethoven

 data-srcset

Český křišťál

 data-srcset

Granátové šperky slavných dam v Teplicích

 data-srcset

Suvenýry z Lázní Teplice v Čechách

 data-srcset

1712: Přijíždí Petr Veliký.

Peter the Great

Rekonvalescence po COVID-19

 data-srcset

16. století: Přijíždějí saští králové. Štamgasti po několik generací.

 data-srcset

Rok 1583: Pořízeny chrliče pro příštích 300 let.

 data-srcset

Rok 1539: Otec lékařství Paracelsus zařadil Teplice mezi 10 nejvýznamnějších lázní světa

 data-srcset

Rok 1154: Královna Judita zakládá v Teplicích první české lázně.

 data-srcset

Rok 762: Kronika nechává uzdravit prasátko

 data-srcset

Rok 0: Mince a šperky jako vděčnost starých Římanů a Keltů

 data-srcset

Před 18 000 lety: Tady leží počátek léčivé síly teplických pramenů

 data-srcset

Komplexní lázeňská péče pro děti a dorost

 data-srcset

THERMALIUM bazény

 data-srcset

THERMALIUM bazény a sauny

 data-srcset

Therma Aroma

 data-srcset

Perličková koupel

 data-srcset

Komplexní lázeňská péče

 data-srcset

Masáž plosky nohy

 data-srcset

Beauty Rituál

 data-srcset

Přísadová koupel bylinná

 data-srcset

Masáž medová detoxikační

 data-srcset

Podvodní masáž

 data-srcset

Ájurvédská masáž

 data-srcset

Masáž proti celulitidě

 data-srcset

Koupel vířivá – hydromasáž

 data-srcset

Masáž horkými kameny

 data-srcset

Lymfodrenáž

 data-srcset

Masáž Lomi-Lomi

 data-srcset

Solná jeskyně v Lázeňském domě Beethoven

 data-srcset

Solná jeskyně v Kamenných lázních

 data-srcset

Lázeňská kúra

 data-srcset

Relax

 data-srcset

Beethoven

 data-srcset

Antistres

 data-srcset

Gurmán

 data-srcset

Dovolená v THERMALIU

 data-srcset

Pobyt Senior

 data-srcset

Detoxikační týden

 data-srcset

Hotel

 data-srcset

Ambulantní léčba

 data-srcset

Příspěvková lázeňská péče

 data-srcset

Doprovod

 data-srcset

Lázeňský pobyt pro děti

 data-srcset