Lázeňský dům Beethoven

Celý dům, ačkoliv jej tvoří 12 historických budov a 1 soudobá, je dokonale propojen a poskytuje všechny služby pod jednou střechou. Přímo pod lázeňským domem pramení vyhlášená teplická termální voda, která je rozvedena do van a bazénů. Součástí rozsáhlého lázeňského provozu je také THERMALIUM, jedinečný komplex termálních bazénů a saun.

Kontakt do recepce Lázeňského domu Beethoven: 417 977 100
více kontaktů

Lázeňský dům Beethoven má geniální umístění v zeleni parků a zároveň v samém středu města. Jen pár kroků pěší zónou a jste v obchodním centru Fontána, nebo Galerie, kde je k dispozici multikino. V přímém sousedství domu je Zámecká zahrada a Lázeňský sad. Na ně navazuje divadlo, kinosál a koncertní síň s každodenním programem. Město skýtá mnoho příležitostí přibalit si šaty na večer.

Kolébka lázní ve střední Evropě. Tak lze nazývat Lázeňský dům Beethoven, protože jde o nejstarší lázeňskou stavbu nejen v Česku, ale i v celé středoevropské oblasti. Jméno získal po jednom ze slavných hostů. Ludwig van Beethoven se zde léčil v letech 1811 a 1812.

Celé vnitřní nádvoří domu zaplňuje THERMALIUM, komplex termálních bazénů plněných výhradně z přírodního léčivého zdroje. Termální pramen Pravřídlo je ideální pro pohybový aparát. V největším bazénu s masážními a rehabilitačními prvky má teplotu 35°C. V dalším bazénu s výhledem ven je teplota lehce snížena pro plavání a aktivní pohyb. Navazuje vstup do saunového světa. THERMALIUM je otevřené každý den, dopoledne pro rehabilitaci lázeňských hostů, odpoledne i pro veřejnost.

 

Pokoje jsou k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové, dále ve vyšším standardu Comfort a také apartmá. V pokoji je vždy kompletní příslušenství se sprchou, WC, telefonem, chladničkou, trezorem a TV se satelitními programy. Lázeňský dům Beethoven je nekuřácký, a to ve všech prostorách interiéru včetně pokojů. Z bezpečnostních důvodů také není povoleno používat vlastní elektrické spotřebiče vyjma nabíječky mobilního telefonu, notebooku a holicího strojku. Bezplatná síť WiFi je v domě v několika zónách, navíc v recepci je stále k dispozici počítačový koutek.

Všechna patra Lázeňského domu Beethoven jsou přístupná výtahy. Vzhledem k velikosti domu je však základní pohybová schopnost potřeba. Při velkých problémech s chůzí doporučujeme menší lázeňský dům, Císařské lázně, nebo nejmenší Kamenné lázně.

Neopakovatelné ubytování představuje Beethovenův pokoj. Mistr zde nejen trávil svůj lázeňský pobyt v roce 1812, ale také tady začal psát nejslavnější „Devátou symfonii“. Z oken rohového pokoje sledoval jak korzování v Lázeňské uličce, tak kostel na Zámeckém náměstí. Pokoj není jen k prohlížení, ale zcela k dispozici lázeňským hostům.

Snídaně se podávají formou bufetu. Obědy a večeře jsou servírované, vybírá se z 5 jídel (výběr platí vždy na následující den, výběr z menu je tedy platný od 2. dne pobytu), vždy je k dispozici zeleninový bufet. Pro občerstvení během dne je k dispozici také posezení přímo před jídelnou s panoramatickým výhledem do Lázeňské uličky.

 

Léčení

- léčení v Lázeňském domě Beethoven umožňuje poskytování léčebného programu ve všech specializacích lázní Teplice, tj. onemocnění pohybového ústrojí a onemocnění nervová (více o specializaci lázní Teplice)
- k dispozici obsáhlé spektrum procedur vodoléčebných za použití termálních pramenů, rehabilitace i ostatních terapií (více o procedurách)
- fitness
- přímo v Lázeňském domě THERMALIUM (otevřeno v prosinci 2018)
Komplex bazénů s termální vodou o teplote 35°C a 29°C, Kneippův chodník a 4 druhy saun. To vše naleznete
v THERMALIU. Otevírací doby bazénu Po - So 13 - 21, Ne 7:30 - 21. Otevírací doba saun Po - Ne 13 - 21.

 

- součástí lázeňského domu také Café Restaurant Beethoven - stylová lázeňská restaurace a kavárna v Lázeňské uličce
- podává jedinečnou Lázeňskou kávu, pivo i víno, originální lázeňské zákusky i tradiční dortíky, mistrovská nadčasová gastronomie
- otevřeno každý den, v létě venkovní posezení
více o Café Restaurantu Beethoven

 

 

- v Lázeňské uličce království originálních lázeňských oplatek z Teplic
- různé příchutě ohřívaných oplatek i Lázeňská káva v kelímku s sebou
- lázeňské potravinové dárky (více suvenýrů)
- otevřeno Po - Pá 9:00 - 12:00 , 12:30 - 17:00, So - Ne 10:00 - 12:00, 12:30 - 18:00

 

 

 

- v Lázeňské uličce Lázeňské centrum Pelikán - infocentrum a prodejna lázeňských suvenýrů
- poskytuje informace o lázních, výletech do okolí, kulturních akcích
- široká nabídka lázeňského dárkového zboží a suvenýrů (více o suvenýrech)
- otevřeno od pondělí do pátku 9:00 - 12:00  12:30 - 17:00
více o Lázeňském centru Pelikán

 

 


Přijeďte do Lázeňského domu Beethoven na:
Léčebný pobyt Klasik  |  Lázeňská kúraLázeňská dovolená
Balíček Ludwig van Beethoven  |  Antistresový pobyt  |  Víkendový relax  |  Pobyt Gurmán

 

 

Kde je Lázeňský dům Beethoven?Published by MEDIA FACTORY Czech republic a.s.

mapa stránek | Design by www.GRASR.cz/Dagmar Eflerová. Všechna práva vyhrazena © 2012 - Lázně Teplice v Čechách a.s.